جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • افتتاح باشگاه ورزشی بین المللی مگاپارس به مناسبت هفته دولت

   افتتاح باشگاه ورزشی بین المللی مگاپارس به مناسبت هفته دولت

   افتتاح باشگاه ورزشی بین المللی مگاپارس به مناسبت هفته دولت

   مراسم افتتاح باشگاه بین المللی صخره نوردی مگاپارس در هفته دولت و باحضور آقازاده معاون وزیر ورزش و جوانان و گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران افتتاح شد.

   در این مراسم عنوان شد که اولین رویداد مهم در این باشگاه مسابقات قهرمانی آسیا در رشته صخره نوردی خواهد بود که در تاریخ26 الی 30 شهریورماه در محل باشگاه واقع در پروژه مگاپارس برگزار خواهد شد.
   بنا به همین گزارش، پروژه مگاپارس با وسعت215000متر مربع و با کاربری های متنوع تجاری فرهنگی ورزشی و گردشگری یکی از بی نظیر ترین مجموعه های گردشگری وتجاری دنیا می باشد که در سال2015 از بین 2000 پروژه در سطح دنیا موفق به دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی گردید که یکی از افتخارات صنعت ساخت و ساز کشور می باشد و طبق برنامه فاز اول آن در انتهای سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
   لازم به ذکر است باشگاه ورزشی مگاپارس مجهز به دیواره های مدرنی در هر سه رشته ی بولدینگ، سرعت و سرطناب می باشد که برخی از تجهیزات خاص این دیواره، برای اولین بار است که در یک مجموعه کامل صخره نوردی در کشور بکار گرفته می شوند که به عنوان مثال دستگاه های وینچ و حمایت سرعت، دستگاه سنجش سرعت و احجام و گیره های خاص مجموعه که از برندهای معتبر د نیا می باشد، بخشی از این تجهیزات است.
   اجرای دیواره های این باشگاه با پیگیری ها و توافق اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و نیز همکاری فدراسیون صخره نوردی و صعودهای ورزشی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شد و به عنوان یکی از خاص ترین مجموعه های صخره نوردی قاره آسیا قلمداد می شود.
   گفتنی است ورود ورزش صخره نوردی به بازیهای المپیک توکیو، جذابیت و اهمیت این رشته را دوچندان نموده و با توجه به اینکه رکورد جهان در رشته سرعت در این ورزش دراختیار علیپور از جمهوری اسلامی ایران است، امید می رود از رشته های مدال آور برای ایران باشد.
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,057,504
تعداد بازدید امروز : 4,620
تعداد بازدید دیروز : 4,734
آخرین به روزرسانی : 1397/04/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.