جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • دکتر سلطانی فر: باید رویکرد جدی برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی داشته باشیم

   در اولین جلسه شورای معاونان سال 97:

   دکتر سلطانی فر: باید رویکرد جدی برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی داشته باشیم

   دکتر سلطانی فر: باید رویکرد جدی برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی داشته باشیم

   وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم مردم با رویکرد جدی استفاده از کالاهای ایرانی و همچنین تولیدکنندگان با افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده، زمینه رقابت کالاهای ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی را فراهم کنند.

   دکتر مسعود سلطانی فر در اولین جلسه شورای معاونان این وزارتخانه در سال 97 با بیان این مطلب که نامگذاری سال جدید با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب بسیار هوشمندانه بود، افزود: امیدوارم مردم با رویکرد جدی استفاده از کالاهای ایرانی در خریدهای زندگی و تجهیزات منزل، محل کار و سایر بخشهای زندگی خود و همچنین تولیدکنندگان داخلی با افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده، زمینه رقابت کالاهای ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی را فراهم کنند.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان این که همه ما باید برای ایجاد اشتغال و برطرف کردن معضل بیکاری باور جدی داشته باشیم، افزود: امیدوارم امسال با طرح بزرگ احیای بافت های فرسوده که با این طرح 200 رشته از صنعت ساختمان فعال می شود در کنار طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی که به ایجاد اشتغال در صنعت تولید خودرو و لوازم یدکی کمک بزرگی خواهد کرد، بتوانیم به تعهد دولت برای ایجاد یک میلیون شغل تحقق ببخشیم.
   وی با بیان این که این دو طرح اشتغالزا می تواند زمینه سلامت مردم در زندگی روزمره از طریق ایمنی در جاده ها و حوادث غیر مترقبه از طریق نوسازی اماکن قدیمی و فرسوده را فراهم آورد، گفت: امیدوارم با ایجاد زمینه اجرای این دو طرح بتوانیم به هدفمان در قانون بودجه که ایجاد یک میلیون شغل است دست یابیم.
   دکتر سلطانی فر با بیان این مطلب که سال 96 سال پرباری برای ورزش ایران بود، اظهار داشت: در ابتدای سال 97 رویداد جام جهانی روسیه را پیش رو داریم که هر چند در گروه دشواری قرار گرفته ایم ولی تمام تلاش ما این است که با فراهم کردن تمام امکانات و شرایط یک حضور آبرومند در این دوره داشته باشیم.
   وی ادامه داد: در مرداد و شهریور نیز بازی های آسیایی و پارآسیایی 2018 جاکارتا را داریم که رقابت سختی را برای رسیدن به جایگاه چهارمی این مسابقات با قزاقستان، اندونزی و تایلند داریم و همه همت و تلاش ما رسیدن به جایگاه چهارمی است.
   وزیر ورزش و جوانان همچنین به المپیک جوانان، لیگ جهانی والیبال، جام ملت های آسیا در فوتبال و بسکتبال اشاره کرد و گفت: در تمام این رقابتها تمام تلاش ما موفقیتی در شان جمهوری اسلامی است که با حضور اخلاقی و فرهنگی و هم کسب نتایج در خور شان نام ایران همراه خواهد بود.
   دکتر سلطانی فر همچنین به انتخابات به دور از حاشیه کمیته ملی المپیک در سال 96 اشاره کرد و گفت: امیدوارم با حرکت در مسیر قوانین و مقررات و طبق مواضع کشور، در سال 97 با دور بودن از حاشیه ها بتوانیم مسیر توسعه ورزش کشور را ادامه دهیم و همچنین انتخابات چند فدراسیون را برگزار کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان این مطلب که سال مالی خوبی را پشت سر گذاشتیم افزود: خوشبختانه با توجه خاص دولت و تلاش های وزارتخانه، توانستیم اعتبارات و ردیف های بودجه مناسبی را به ورزش کشور اضافه کنیم.
   وی ادامه داد: در قانون 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم اتفاق خوبی افتاد و استانها اعتبارات خوبی گرفتند، از این محل، به هیات های ورزشی استان ها 5 برابر سال گذشته کمک کردیم و توانستیم تعداد زیادی از پروژه ها را تکمیل کنیم.
   دکتر سلطانی فر اظهار داشت: در ورزش همگانی و قهرمانی ما یک رضایت خوبی داشتیم و فکر می کنم امسال با پیگیری کردن این مصوبات از مجلس بتوانیم تخصیص های بیشتری بگیریم و بهره وری بیشتری داشته باشیم.
   گزارش خبری از: پیام نظر
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,577,735
تعداد بازدید امروز : 2,547
تعداد بازدید دیروز : 4,961
آخرین به روزرسانی : 1397/09/21
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.