جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • ۸۰ مرکز تخصصی مشاوره زندگی و قبل ازدواج در استان تهران فعال است

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان:

   ۸۰ مرکز تخصصی مشاوره زندگی و قبل ازدواج در استان تهران فعال است

   ۸۰ مرکز تخصصی مشاوره زندگی و قبل ازدواج در استان تهران فعال است

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:١٨٠مرکز تخصصی مشاوره ازدواج در کشور وجود دارد که ٨٠ مرکز در استان تهران مستقر است.

   جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان امروز(٢٦ اردیبهشت ماه) به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان در ساماندهی امور جوانان و مدیران عضو ستاد برگزار شد.
   در این جلسه ، سیدجواد رضوی، گزارشی از آمار ثبت ازدواج و طلاق در کشور و استان تهران در سال ٩٦ ارائه داد.
   بر اساس این گزارش؛ میانگین سن ازدواج در استان تهران در سال ٩٦، برای آقایان ٣١.٢ و خانم ها ٢٧ سال است.
   رضوی به آمار تسهیلات ازدواج اعطا شده در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته به یک میلیون و ١٧٥ هزار و ٢٨٤ متقاضی تسهیلات، وام ازدواج اعطا شد که ٩١/٠٤ درصد متقاضیان را شامل می شود و در استان تهران به ١٣٣ هزار و ٤٥٦ نفر از متقاضیان که ٩٢/٠٢ درصد متقاضیان است، تسهیلات اعطا شد.
   مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان همچنین افزود: براساس آمارها 20 درصد طلاق‌ها در دو سال نخست زندگی مشترک و 47 درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی مشترک ثبت شده‌اند.
   وی همچنین به اقدامات وزارت ورزش و جوانان در برنامه های کاهش طلاق و ازدواج با برگزاری مشاوره های تخصصی ازدواج اشاره کرد.
   فرزانه مروستی، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران نیز برگزاری دوره های آموزشی بعد از ازدواج در کلیه ادارات استان تهران برای کارکنان را پیشنهاد داد.
   گفتنی است در این جلسه گل محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از اقدامات در دست انجام در بخش ورزش و جوانان گزارشی ارائه داد و گفت قرار است با برگزاری مراسمی کمک های خیرین برای ساخت مجموعه فرهنگی و ورزشی در منطقه زلزله دیده ثلاث باباجانی کرمانشاه جمع آوری شود.
   وی افزود: برنامه ای در راستای پاکسازی محیط زیست نیز بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد و با حضور و همکاری دو هزار نفر از جوانان، پاکسازی رودخانه "کن" در راستای برنامه های فرهنگ سازی در تیرماه برگزار می شود.
   گالری
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,966,252
تعداد بازدید امروز : 16,979
تعداد بازدید دیروز : 24,975
آخرین به روزرسانی : 1397/10/29
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.