جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • مراسم تجلیل از مدال‌آوران تهرانی بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا، باشکوه برگزار شد

   با حضور استاندار تهران، معاونان وزارت ورزش و جوانان و نمایندگان مجلس

   مراسم تجلیل از مدال‌آوران تهرانی بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا، باشکوه برگزار شد

   مراسم تجلیل از مدال‌آوران تهرانی بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا، باشکوه برگزار شد

   مراسم تجلیل از هیات های ورزشی و مدال‌آوران تهرانی بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018، بعدازظهر دیروز (سه‌شنبه) در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

   در این مراسم که محسنی بندپی استاندار تهران، عبدالحمید احمدی معاون وزارت ورزش و جوانان، زهرا موسوی سرپرست معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان، گل‌محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، موسوی و ذوالقدر نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، سردار قاسمی مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران، مازیار ناظمی رئیس روابط عمومی و مرکزاطلاع رسانی وزارت ورزش و رباطی سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران حضور داشتند، از 9 مدال‌آور نابینا و کم بینا در بازی‌های پاراآسیایی، 14 مدال‌آور در بازی‌های پاراآسیایی 2018 و 14 مدال‌آور در بازی‌های آسیایی جاکارتا تجلیل شد. همچنین در ادامه این مراسم از 25 خانواده‌ شهید همکار در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، به مناسبت روز 22 اسفند که مصادف با روز تکریم شهداست، با اهدای لوح هایی، تجلیل شد.
   در جریان این مراسم تیم نونهالان استان تهران به انجام ورزش باستانی پرداختند و پس از پخش دو کلیپ با عناوین چهل سال فعالیت اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و حضور قهرمانان پایتخت در رقابتهای جاکارتا 2018، تقدیر از روسا، دبیران و نواب رئیس هیات های ورزشی استان تهران، پایان بخش این مراسم باشکوه بود.
   همچنین اداره کل ورزش و جوانان استان تهران از سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، مازیار ناظمی مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی و موسوی سرپرست معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان قدردانی کرد.
   گل محمدی:امسال تاکنون 40 پروژه عمرانی در استان تهران افتتاح شده است
   مدیر کل ورزش جوانان استان تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۰ پروژه عمرانی در استان تهران افتتاح شده و تا ۲۰ فروردین چند پروژه دیگر نیز آماده افتتاح است.
   گل محمدی افزود: در حال حاضر تهران تبدیل به یک کارگاه بزرگ ساختمانی شده، به طوری که در سال ۹۲ یک پروژه عمرانی نداشتیم، در سال ۹۵ و ۹۶ تقریباً 4 تا 6 پروژه افتتاح شد و در سال جاری قول دادیم تا کار اساسی در استان تهران انجام دهیم. ما ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای انجام پروژه‌ها با بخش خصوصی قرارداد بستیم و سعی داریم این مبلغ را به ۷۰ میلیارد افزایش دهیم.
   وی افزود: بازی‌های آسیایی و المپیک شاخص خوبی برای سنجش توان ورزشی استان تهران است. امسال در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 14 مدال کسب کردیم. همچنین بعد از انقلاب که ایران 40 مدال در المپیک کسب کرده، 10 مدال سهم ایران بوده است.
   گل محمدی ادامه داد: شفاف سازی مالی یکی از مهمترین برنامه‌های استان تهران بود، به طوری که برای اجرایی ماده ۸۸ بیش از ۲۳ میلیارد به حساب خزانه واریز کردیم.
   مدیر کل ورزش جوانان استان تهران خاطر نشان کرد: در برخی از رشته‌ها بعد از ۵۰ مانند واترپلو موفق به کسب مدال شدیم.
   گل محمدی در پایان پرهیز از موازی کاری عنوان کردن تهران به عنوان یک منطقه برخودار و همچنین صفر بودن بودجه هیأت‌های ورزشی استان تهران را از چالش های مهم استان تهران عنوان کرد و گفت: با وجود این که استان تهران پایین‌ترین سرانه را دارد، اما نمی‌دانم چرا تهران را منطقه برخوردار تلقی می‌کند. همچنین با وجود این که استان تهران به تنهایی درحد یک کشور است، اما متاسفانه هیچ بودجه‌ای برای هیات‌های ورزشی استان تهران اختصاص پیدا نکرده و بودجه ما در این زمینه در حد صفر است.

   استاندار: شاهد تحولات خوبی در ورزش تهران هستیم
   استاندار تهران تاکید کرد: شاهد تحولات خوبی در ورزش تهران هستیم و خوشبختانه امسال بودجه 98 تهران تفاوت خوبی خواهد داشت.
   محسنی بندپی افزود: ما در تهران جوانان بااستعداد زیادی داریم و مسئولانی حضور دارند که با شایستگی در مسند کار هستند. ما باید از ورزش قهرمانی حمایت مالی داشته باشیم. همچنین ما متولیان باید یک سیستم یکپارچه تعریف کنیم تا کار براساس یک فرآیند و یک نظام استعدادیابی انجام شود.
   وی گفت: از زمانی که مسعود سلطانی‌فر عهده‌دار وزارت ورزش و جوانان شده، نگاه جامع و برنامه محور به ورزش به ویژه همگانی و قهرمانی داشته است. در حقیقت ورزش، یکی از ارکان توسعه ورزش قهرمانی کشور محسوب می‌شود. جمعی از بهترین های ورزش ایران در تهران حضور دارند و هنگام مسابقات مهم ورزشی، نگاه مردم به درخشش ورزشکاران است و افتخار آفرینی ورزشکاران باعث شادی و نشاط مردم شده است .
   استاندار تهران از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به دلیل اختصاص بودجه خوب در سال ٩٨ به نسبت سال ٩٧ تشکر و تصریح کرد: ما استعدادهای خوبی در استان تهران داریم که یک چهارم مدال‌ها به تهران اختصاص دارد. این قهرمانان باید مورد حمایت قرار بگیرند تا بتوانند به افتخارآفرینی خود ادامه دهند. نگاه دولت و مجلس همواره حمایت از ورزش بوده و ما متولیان باید تلاش کنیم با یک برنامه ریزی و سیستم فرآیند محور و یکپارچه به مدال‌هایی دست پیدا کنیم که مبتنی بر تلاش باشد، نه بر اساس شانس.

   دکتر احمدی: قدردانی از سرمایه های مدال آور کشور، موجب انگیزه برای جوانان خواهد شد
   معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش و جوانان در مراسم تجلیل از هیات های ورزشی و قهرمانان ملی استان تهران گفت : قدردانی از سرمایه های مدال آور کشور، موجب انگیزه برای جوانان و جامعه خواهد شد.
   دکتر احمدی افزود: ورزشکارانی که برای کشور و مردم افتخارآفرینی کردند دارای احترام ویژه هستند و از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به دلیل برپایی این مراسم هم تقدیر می کنم.
   وی فرا رسیدن ماه رجب و أعیاد بزرگ این ماه پرفیض را به مردم عزیز بویژه جامعه ورزش تبریک گفت و ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان هم به وظیفه خود در قبال پاداش قهرمانان و افتخار آفرینان ورزش کشور عمل خواهد کرد.
   معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش کشور سال بسیار موفقی را در رویدادهای مختلف جهانی و آسیایی سپری کرد که خدا را شکر می کنیم و امیدوارم در سال ٩٨ هم که سال قبل از المپیک است، شاهد درخشش ورزشکاران ایران باشیم.
   در ادامه مراسم، در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت روز شهید، خانواده‌های شهدای والامقام همکاران اداره کل ورزش و جوانان استان تهران طی مراسمی در جریان مراسم تقدیر از مسئولین هیات های ورزشی و مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مورد تکریم قرار گرفتند.
   در جریان این مراسم از خانواده شهید بوربور بیگی، خانواده شهید کاظمی، خانواده شهید حسینی، خانواده شهید جان دوست، خانواده شهید بالایی، خانواده شهید خطیبی، خانواده قربان پور، خانواده شهید ترحمی، خانواده شهید داورزنی، خانواده شهید سلسبیلی، خانواده شهید فرمانی، خانواده شهید مومنی فر، خانواده شهید ملک، خانواده شهید افراخته، خانواده شهید خادمی، خانواده شهید صداقت جاوید، خانواده شهید رشید، خانواده شهید حسین زاده، خانواده شهید محمودی، خانواده شهید فتحی، خانواده شهید اسماعیلی، خانواده شهید میرانوند، خانواده شهید وفایی مجد، خانواده شهید ضیا، خانواده شهید دانشیان یزد موسی، خانواده شهید حسینی، خانواده شهید عزیزی، خانواده شهید رضایی و خانواده شهید سلیمانی تجلیل شد.
   در این مراسم از مدال‌آوران پاراآسیایی 2018 جاکارتا، مدال طلا: یونس سیفی پور- دیسک، مهدی اولادی- پرتاب وزنه نابینایان، روح الله رستمی -وزنه برداری، حسین خرسند امیری- پرتاب دیسک، وحید نوری -جودو نابینایان، مهدی اولادی- پرتاب دیسک نابینایان، تیم ملی والیبال نشسته - داوود علی پوریان و صادق بیگدلی، سید حامد صلحی پور- وزنه برداری، تیم گلبال مردان- محمد منصوری حسن آبادی، تیم بسکتبال با ویلچر- امید هادی اظهر و محمد صحی،مدال نقره: جاوید احسانی شکیب- پرتاب دیسک، نادر مرادی - وزنه برداری، مدال برنز: مجید کاکوش- تیراندازی با کمان، تیم ملی گلبال بانوان- زینب قنبری، مریم جعفرزاده و فاطمه سادات قمصری، امین عبدل پور- دو 1500متر، یونس سیفی پور- پرتاب وزنه و حسن غدیری و عرفان علیزاده - شطرنج نابینایان تجلیل گردید.
   همچنین از مدال‌آوران آسیایی جاکارتا، مدال طلا: احسان حدادی- دوومیدانی، سجاد گنج زاده –کاراته، تیم ملی کبدی بانوان- غزاله خلج و زهرا کریمی، تیم والیبال مردان- محمد طاهر وادی و سامان فائزی، مدال نقره: طراوت خاکسار- کاراته، سعید مولایی- جودو، کوروش بختیار- تکواندو، تیمی اسلحه سابر- علی پاکدامن، تیم ملی بسکتبال مردان -محمد صمد نیکخواه بهرامی، نوید رضایی و سجاد مشایخی، مدال برنز: علی پاکدامن- شمشیربازی، ناهید کیانی- تکواندو، حمیده عباسعلی- کاراته، تیم بسکتبال سه نفره- امیرحسین آذری و محمد یوسف بند، تیم واترپلو- حامد ملک خانبان، سهیل رستمیان، علی پیروزخواه، امید لطف پور، شایان قاسمی، امیر حسین کیهانی، مهدی یزدان خواه و امیر حسین رهبر تجلیل شد.
   * پایگاه خبری ورزش تهران/فریدون موسوی
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 3,148,962
تعداد بازدید امروز : 205
تعداد بازدید دیروز : 3,865
آخرین به روزرسانی : 1398/03/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.