جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • تاکید بر بیمه شدن خدمات مشاوره و اجباری شدن آموزش قبل از ازدواج جوانان

   از سوی معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان انجام شد

   تاکید بر بیمه شدن خدمات مشاوره و اجباری شدن آموزش قبل از ازدواج جوانان

   تاکید بر بیمه شدن خدمات مشاوره و اجباری شدن آموزش قبل از ازدواج جوانان

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: درخواست ما این است که آموزش ازدواج اجباری شود و جوانان تنها با گذرندان دوره های آموزش رایگان امکان ازدواج داشته باشند.

   محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان روز دوشنبه در هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در باره آموزش های مرتبط با ازدواج جوانان افزود: ما زیرساخت ها را فراهم کرده ایم، اما باید از سوی جوانان نیز استقبال صورت گیرد و این گلایه را داریم که با وجود این زیرساخت ها و فراهم کردن امکانات آموزش رایگان استقبال خوبی از سوی جوانان انجام نمی شود.
   وی با بیان اینکه برای آموزش های ازدواج در بحث سرباز مهارت نیز ورود کرده ایم، افزود: در این بخش آموزش‌هایی از قبیل مهارت‌های زندگی، ازدواج و شناخت فردی به سربازان ارائه می‌شود. ما در پادگان ها هم دوره آموزشی را آورده ایم اما باید استقبال از سمت مردم صورت گیرد.
   تندگویان ادامه داد: البته یکسری مشکلات هم در این زمینه داریم. درخواست ما این است که آموزش های ازدواج اجباری شود و جوانان قبل از اینکه دوره های مشاوره رایگان را پشت سر نگذارند، امکان ازدواج برای آنها وجود نداشته باشد. به این ترتیب این اتفاق باعث می شود تا زوجین هرطور شده به مراکز مشاوره رایگان مراجعه کنند. البته این مساله هنوز اجباری نشده و به صورت اختیاری است.
   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در خصوص مشاوره ازدواج مشکلات دیگری نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیمه خدمات مشاوره از درخواست های ما و مشاوران این حوزه است. وقتی مراجعه کننده تحت پوشش بیمه قرار نگیرد، در واقع ادامه مراجعه به لحاظ مبالغی که باید پرداخت کند، سخت خواهد بود. تا این موضوع حل نشود، برنامه آموزش های قبل، حین و بعد از ازدواج اثرگذار نخواهد بود. استقبال باید از سوی جوانان صورت بگیرد و اجباری شود و دستگاه های دیگر نیز هم افزایی لازم برای سهولت در این مسیر را ایجاد کنند.
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,133,887
تعداد بازدید امروز : 9,186
تعداد بازدید دیروز : 9,156
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.