جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • دکتر سطوتی: به دنبال ارتقا معنویت و اخلاق در میان مجامع ورزشی و جوانان هستیم

   مراسم تجلیل از برترین های چهارمین دوره مسابقات سراسری قران کریم استان تهران

   دکتر سطوتی: به دنبال ارتقا معنویت و اخلاق در میان مجامع ورزشی و جوانان هستیم

   دکتر سطوتی: به دنبال ارتقا معنویت و اخلاق در میان مجامع ورزشی و جوانان هستیم

   مراسم تجلیل از برترین های چهارمین دوره مسابقات سراسری قران کریم ویژه ورزشکاران، جوانان وکارکنان استان تهران به میزبانی اداره کل ورزش وجوانان استان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان استان تهران، این جشن باشکوه به همت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت، با حضور دکتر سطوتی مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، معاونین و مدیران ستادی با هدف تجلیل از برترین های چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم استان تهران در سالن آمفی تاتر اداره کل، برگزار گردید.
   در جریان مراسم اختتامیه مسابقات معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: باید شرایطی را در تهران و شهرستان ها ایجاد کنیم که بتوانیم در برنامه ریزی های وزارت به سمت و سویی برویم که از ظرفیت های واقعا بی‌بدیل ورزش استفاده کنیم، ظرفیتی که در کل دنیا بی بدیل است و می‌تواند در حوزه‌های اجتماعی تاثیرگذار باشد.
   گل محمدی ضمن ارائه گزارشی از روند این مسابقات، افزود: پیشنهاد می کنم در برنامه ریزی های وزارت، بخشی از اعتبارات را به حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اختصاص داد و با استفاده از جمعیتی که برای ورزش دور هم جمع می شوند، بتوان قدم های موثرتری را در آینده برداریم.
   سطوتی:برای ارتقای ورزش قهرمانی می توان از عنصر معنویت استفاده کرد
   در ادامه مراسم، مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با ذکر آیاتی از قران کریم و حدیثی از پیامبر بزرگ اسلام، گفت: ترجیح دادم بحث خودم را با کلام خداوند و با حدیث ارزشمندی از رسول اکرم آغاز کنم. به هرحال ما در بحث حوزه فرهنگ ورزش و جوانان به دنبال آن هستیم که بتوانیم معنویت و اخلاق را در میان مجامع ورزشی و جوانان ارتقا دهیم و بر این اعتقاد هستیم اگر معناگرایی و اخلاق در این جامعه بیشتر شود، می‌تواند موجب رشد و توسعه کیفی در حوزه های دیگر هم بشود.
   دکتر سطوتی افزود: قطعاً برای ارتقای ورزش قهرمانی می توان از عنصر معنویت و عامل معنویت استفاده کرد. در میان بسیاری از قهرمانان بزرگ جهان و بالاخص قهرمانان ایران هستند افرادی که با توکل و توسل به معناگرایی توانسته اند پیروزی مضاعف پیدا کنند و در رقابت ها موفق شوند.
   وی ادامه داد: امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست، نقش معنویت در یک فرد می تواند او را به ارتقا رسانده و در ابعاد مختلف حیات دنیوی فرد موثر باشد و او را به توفیقات بیشتر برساند.
   دکتر سطوتی تاکید کرد: در حدیثی که از پیامبر اکرم به آن اشاره کردم، ایشان قرآن و اهل بیت را در کنار هم توصیه می کنند. حتماً سعی کنید در کنار مطالعات خود، کار جدی برای فهم و درک قرآن و تسلط بیشتر را انجام دهید، معارف اهل بیت را آموزش ببینید و با احادیث اهل بیشتر آشنا شوید. خیلی از موارد که از آیات قرآن می توانیم درک و استنباط کنیم و در زندگی ما راه گشا باشد، قطعاً در احادیث و روایت نیز می توانیم آن را پیدا کرده، آنجا که سنت و سیره عملی را ببینید که در زندگی واقعی، سیره پیامبر و ائمه معصومین ما چگونه بوده است. امیدوارم شما روزی در سطوح عالی جزو قاریان بین المللی و حافظان بزرگ قرآن قرار بگیرید و در کنار ورزش و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خوبی که خواهید داشت، بتوانید این بعد از شخصیت وجودی خود را ارتقا بدهید.
   مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان از همکاران اداره کل به ویژه گل محمدی مدیرکل و گل محمدی معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل به خاطر تلاشی که برای برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآنی داشتند، تشکر کرد.
   گل محمدی: بحث حضور ورزشکاران در مسابقات قرآنی باید سرلوحه کار قرار گیرد
   مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز در این مراسم گفت: ما هنوز فکر می کنیم خیلی ظرفیت های نهفته در این خصوص داریم که باید دنبال کرده و از روز اول اصرار داشتیم که این مسابقات، مسابقاتی است که باید ورزشکاران در آن شرکت کنند.
   گل محمدی تاکید کرد: ما باید اخلاق را به ورزش بیاوریم و بحث حضور ورزشکاران در مسابقات قرآنی باید سرلوحه کار قرار گیرد. اگر بتوانیم اخلاقیات را در ورزش جاری و ساری کنیم، شاهد مسائل ناگواری که در استادیوم ها رخ می دهد، نخواهیم بود.
   وی ادامه داد: تشکر می کنم از نقش بی بدیل بانوان در این موضوع که هم به عنوان شرکت کننده و هم به عنوان مادران شرکت کنندگان می توانند تاثیر بسیار زیادی را در کیفی سازی برنامه های این مسابقات و قرائت قرآن؛ اعم از صوت، لحن، حفظ و کتاب داشته باشند. فکر می‌کنم نقش بانوان، نقش بسیار تاثیرگذاری است و حضور آنان در محفل امروز نشانگر این تاثیرگذاری است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران افزود: امیدوارم برای سنوات آینده، این برنامه باکیفیت بالاتر و از نظر کمی و کیفی قابل توجه تر برگزار شود و شاهد باشیم که فرهنگ اهل بیت و فرهنگ قرآنی که بخشی از آن را در خارج اسمش را "فیرپلی" گذاشته اند و آن را خوب هم اجرا می‌کنند، ما نیز در جامعه خود پیاده کنیم، اما بپذیریم که هنوز فاصله زیادی با آن داریم تا این راه را به سرمنزل مقصود برسانیم. امیدوارم آن روز، خیلی نباشد و شاهد این آرزوی بزرگ برای جوانان و مردم عزیز کشورمان، ایران باشیم.
   گفتنی است این برنامه با اجرای خوب گروه تواشیح اسراء و موسیقی ادامه یافت و در پایان برترین های چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم استان تهران، بدین ترتیب مورد تجلیل قرار گرفتند:
   برادران:
   حفظ کل:
   -مجتبی علی رضالو، اول
   -محمد مهدی شهرابی، دوم
   محمود باباخان، سوم
   حفظ 10 جز:
   -محراب مهربانی، اول
   -علی بحرانی پور، دوم
   -علی رحیمی، سوم
   تحقیق جوانان:
   -رسول تمجید، اول
   -محمدرضا حقیقت فر، دوم
   -محسن امامی، سوم
   تحقیق زیر 15 سال
   -ابوالفضل نبی لو، اول
   -شایان نقی، دوم
   -مهدی میرابی، سوم
   تحقیق بالای 15 سال
   -اسماعیل مکوندی، اول
   -حمید شیخ زاده، دوم
   -حسین جلالی فر، سوم
   -حسین بامداد، سوم
   تحقیق کارکنان
   -جواد ملکا آشتیانی، اول
   -کاظم شادمهر، دوم
   حفظ 1 جز – زیر 15 سال
   -علی رضا بربری، اول
   -جواد پورهاشمی، دوم
   -محمد گل گنجی، سوم
   حفظ 1 جز- بالای 15 سال
   -مهدی بحرانی پور، اول
   -علی نوری، دوم
   -خلیل احمد احمدی، سوم
   خواهران:
   حفظ کل
   -فاطمه نیکویی، اول
   -فرزانه جعفریان، دوم
   -شفیقه پیرهادی، سوم
   حفظ 10 جز
   -زینب محرمی، اول
   -فاطمه شفیعی، دوم
   -زهرا انصاری، سوم
   تحقیق جوانان
   -الناز همتی، اول
   -مریم گودرزی، دوم
   -فاطمه بابائی، سوم
   تحقیق بالای 15 سال
   -آذرمان صادقی، اول
   -آذر فرجی، دوم
   -زهره فراهانی، سوم
   حفظ 1 جز – زیر 15 سال
   -مهدیه نیکویی، اول
   -زینب تاجیک، دوم
   -حدیث مینا خانی، سوم
   حفظ 1 جز- بالای 15 سال
   -مهتاب تاجیک، اول
   -شقایق معصومی، دوم
   -نازنین قاسمی، سوم
   گالری
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,180,526
تعداد بازدید امروز : 174
تعداد بازدید دیروز : 6,263
آخرین به روزرسانی : 1398/09/24
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.