جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • لوح سپاس وزیر ورزش و جوانان به مناسبت هفته ملی ازدواج به گل محمدی اعطا شد

   در جریان نشست مجمع خیرین ازدواج سراسر کشور با معاونین وزیر ورزش و جوانان

   لوح سپاس وزیر ورزش و جوانان به مناسبت هفته ملی ازدواج به گل محمدی اعطا شد

   لوح سپاس وزیر ورزش و جوانان به مناسبت هفته ملی ازدواج به گل محمدی اعطا شد

   نشست مجمع خیرین ازدواج سراسر کشور با معاونین وزیر ورزش و جوانان با حضور گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شد.

   در جریان این نشست که ام البنین گل محمدی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل نیز حضور داشت، لوح سپاس دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به مناسبت هفته ملی ازدواج به رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعطا شد.
   در متن این لوح آمده است:
   "تصویر درخشان تلاش و مجاهدت شما در مسیر فرهنگ سازی و ترویج ازدواج به هنگام، آسان و پایدارو کمک به شکل گیری این سنت حسنه، نمونه ای دلپذیر از تعهد دینی و زمینه ساز شکوفایی جامعه جوان کشور محسوب می شود. در هفته ملی ازدواج به پاس تلاش های صادقانه شما در استحکام بخشیدن به این کانون پرمهر و عطوفت و تسهیل ازدواج جوانان این سرزمین، از خدمات ارزشمندتان تقدیر و تشکر می نمایم.
   توفیق روز افزون جنابعالی را در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) از خداوند متعال مسئلت می نمایم."
   به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان استان تهران، در نشست صمیمی با جمعی از خیرین ازدواج کشور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که در قانون تسهیل ازدواج هیچ مسئولیتی برعهده وزارت ورزش و جوانان گذاشته نشده, گفت: درخواست ما از مجلس بازنگری و اصلاح این قانون و ابلاغ صریح آن است.
   محمد مهدی تندگویان با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه ازدواج گفت: همه ما اذعان داریم که بخش بزرگی از موضوع ازدواج فرهنگی است. امروز جوانان زیادی داریم که علی رغم تمکن مالی و اشتغال زیر بار تعهد ازدواج نمی روند.
   وی ادامه داد: تغییر نگرش فرهنگی در این حوزه رخ داده که همه ما باید بخشی از فرهنگ سازی این حوزه را بر عهده بگیریم.
   تندگویان با اشاره به کار داوطلبانه و خیرخواهانه خیرین, افزود: معامله اول خیرین با خداست که اگر واقعی باشد پاداشی خواهد داد که باور کردنی نیست.
   وی اظهار داشت: باید فرهنگ سازی کنیم که می توان با کمترین امکانات زندگی را شروع کرد و گام به گام در کنار هم و با توکل به خدا زندگی را ساخت.
   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: برای اولین بار یک سال و نیم پیش ایده تشکیل مجمع خیرین ازدواج با دیدن نمایشگاه ملزومات ازدواج در استان گلستان به ذهنم رسید و معتقدیم اگر یک کار ملی و کشوری و با وحدت رویه باشد و مجمع ملی شکل بگیرد خیلی از مشکلات در این حوزه حل خواهد شد.
   وی تصریح کرد: موضوعات مانند اخذ تسهیلات, معافیت های مالیاتی و عوارض ساخت و ساز , عرضه کالا و... می تواند در داخل مجمع و با درخواست مجمع ملی صورت بگیرد. حتی می توان با درخواست مجمع ملی خیرین ازدواج قوانین مناسب از مجلس شورای اسلامی گرفت.
   تندگویان اظهار داشت: تاکید ما کمک خیرین برای شکل گیری مجمع ملی خیرین ازدواج است. مجامع استانی خیرین ازدواج شاخه های اصلی مجمع ملی هستند که باید تشکیل مجامع استانی را به تصویب ستاد ملی ساماندهی امور جوانان برسانیم تا برخی استانها که با مشکل در این زمینه مواجه هستند موظف به تشکیل مجمع خیرین ازدواج شوند.
   وی به قانون تسهیل ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود: ایجاد مسکن موقت برای جوانان جزء قانون تسهیل ازدواج است که متاسفانه گامی در این خصوص برداشته نشده است.
   وی تصریح کرد: باید هر چه می توان در زمینه در اختیار گذاشتن زمین رایگان برای ساخت مسکن توسط خیرین و معافیت های مالیاتی و ساخت و ساز مسکن ارزان گام برداریم که همه این موضوعات با تشکیل مجمع ملی خیرین ازدواج قابل حل است.
   تندگدیان با بیان اینکه در قانون تسهیل ازدواج هیچ مسئولیتی بر عهده وزارت ورزش و جوانان گذاشته نشده, افزود: ولی بر اساس رصدی که از مشکلات جوانان داریم به حوزه ازدواج ورود کرده ایم. اگر صندوق اندوخته ازدواج در دولت نهم شکل گرفته بود 80 درصد مشکلات امروز را نداشتیم.
   وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره فیلم ازدواج گفت: امسال جشنواره فیلم هفته ازدواج را برای اولین بار برگزار کردیم. تغییر نگرش به حوزه ازدواج در برنامه های سینما, تلویزیون و برنامه های مختلف را بررسی می کنیم. سنت ها و آیین های ازدواج ساده فراموش شده و تجمل گرایی در برنامه های سینما و تلویزیون جای آن را گرفته که به این موضوع ورود کردیم.
   گالری
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,120,664
تعداد بازدید امروز : 5,119
تعداد بازدید دیروز : 10,689
آخرین به روزرسانی : 1398/09/18
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.