جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • گل محمدی: انتخابات هیات فوتبال، فردا پنج شنبه برگزار نخواهد شد

   گل محمدی: انتخابات هیات فوتبال، فردا پنج شنبه برگزار نخواهد شد

   گل محمدی: انتخابات هیات فوتبال، فردا پنج شنبه برگزار نخواهد شد

   مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: موضوع مسلم این است که فردا پنج شنبه انتخابات هیات فوتبال برگزار نخواهد شد.

   گل محمدی افزود: تنها دلیل لغو انتخابات تغییر اعضای مجمع است. امیدواریم آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم با این تصمیم موافقت کند، چرا که در غیر این صورت نهاد‌های نظارتی می‌توانند وارد عمل شوند.
   وی گفت: تعیین زمان جدید برای برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان تهران، طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال که فعلا ملاک عمل است، بر عهده رئیس مجمع یعنی مهدی تاج است.
   وی در مورد اظهارات کاظم طالقانی مبنی بر اینکه اعلام برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان تهران فقط در صلاحیت ریاست محترم فدراسیون است، نه مدیرکل ورزش و جوانان استان، اظهار داشت: بله درست است. اعلام زمان انتخابات یا تعویق و لغو آن بر عهده رئیس فدراسیون فوتبال است، اما در موارد ضروری قانون این اختیار را به نایب رئیس مجمع که مدیرکل استان است، می دهد با هماهنگی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال اعلام به تعویق یا لغو انتخابات کند.
   وی افزود: بنده هم با هماهنگی وزارت ورزش اعلام کردم که انتخابات هیات فوتبال فردا برگزار نمی شود. طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال نهایی شدن اعضای مجمع باید بین 7 تا 15 روز قبل از انتخابات به مراجع ذی صلاح اعلام شود که این اتفاق نیفتاده و سه نفر از اعضای مجمع در 48 ساعت قبل تغییر کرده اند.
   گل محمدی تاکید کرد: روز گذشته که با آقای تاج صحبت می کردم به آقای طالقانی گفت اگر لیست اعضای مجمع دچار تغییر شده باشد و این موضوع با اساسنامه مغیر باشد، حرف گل محمدی درست است و باید اجرای قانون در دستور کار قرار گیرد، لذا من با استناد به قانون چنین تصمیمی را گرفتم و پای آن هم ایستاده ام. برای اعلام تصمیم اتخاذ شده مبنی بر لغو انتخابات در موعد مقرر، ابتدا با مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها صحبت کردم. آقای اسبقیان هم پس از در جریان قرار دادن آقای داورزنی، تصمیم را تایید کردند.
   وی ادامه داد: طبق قانون، انتخابات باید حداقل یک هفته به تعویق بیفتد. زمان جدید هم توسط رئیس مجمع که رئیس فدراسیون فوتبال است، مشخص خواهد شد. طبق اساسنامه فعلی هیات های ورزشی، زمان انتخابات با پیشنهاد اداره کل استان و تایید فدراسیون مشخص می شود، اما در اساسنامه فدراسیون فوتبال، طرحِ پیشنهاد از اداره کل لحاظ نشده است، البته در اساسنامه جدید هیات ها که در دست ابلاغ است، به این اختلاف رسیدگی شده است، اما تا زمانیکه این اساسنامه ابلاغ شود، ملاک اساسنامه فدراسیون فوتبال خواهد بود.
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,180,307
تعداد بازدید امروز : 6,218
تعداد بازدید دیروز : 8,813
آخرین به روزرسانی : 1398/09/24
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.