جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • دکتر سلطانی فر: رویکرد جوانگرایی باید به عنوان یک هدف در سمن ها پیگیری شود

   در نشست با اعضای هیات رئیسه مجمع ملی سمن های جوانان کشور

   دکتر سلطانی فر: رویکرد جوانگرایی باید به عنوان یک هدف در سمن ها پیگیری شود

   دکتر سلطانی فر: رویکرد جوانگرایی باید به عنوان یک هدف در سمن ها پیگیری شود

   وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از اهداف و پیامدهای توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان این است که بتوانیم برای نظام کادرسازی انجام دهیم، نیروهای نخبه را کشف، آموزش و توانمند کنیم.

   دکتر سلطانی فر در نشست با اعضای هیات رئیسه مجمع ملی سمن های جوانان کشور که در دفتر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، با اشاره به شرایط ویژه و خطیر کشور و لزوم همت جدی جوانان برای کمک به حل مشکلات، گفت: باید توجه داشت که در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و در طول یک هزار کیلومتر جبهه جنگ، هیچگاه صادرات نفت کشور دچار وقفه نشد و در عین حال نیز با فروش آن ارز به دست آمده به کشور وارد می شد اما شرایط امروز به دلیل پیشرفت ابزار های کنترلی دشمن بر مراودات بانکی، بسیار سخت تر شده است. این شرایط در یک سال گذشته باعث افزایش نرخ ارز و سکه و تورم کالاها شد و در بخش های مختلف تاثیر زیادی روی زندگی و معیشت مردم گذاشت.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان این که معتقدم چند صد هزار مدیر آماده ورود به عرصه های مختلف در کشور داریم، افزود: یکی از اهداف و پیامدهای توسعه سازمان های مردم نهاد جوانان این است که بتوانیم برای نظام کادرسازی انجام دهیم، نیروهای نخبه را کشف، آموزش و توانمند کنیم. ما باید جوانان را در فعالیت های سمن ها کارآزموده کنیم تا بتوانند مسئولیت های مهم کشور را در دست بگیرند.
   دکتر سلطانی فرد ادامه داد: با همین رویکرد جوانگرایی مدیران جوان را وارد بدنه ستاد وزارت ورزش و جوانان و استان ها کردیم و این کار را ادامه می دهیم که این رویکرد باید به عنوان یک هدف در سمن ها پیگیری شود.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سیاست جوانگرایی را با جدیت دنبال می‌کنیم، افزود: طبق گزارش امروز معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، به کارگیری مدیران زن در کشور ۲۵ درصد رشد داشته است که پس از این گزارش دکتر روحانی نیز مجدد بر سیاست استفاده از جوانان و بانوان در مناصب مدیریتی تاکید کردند.
   دکتر سلطانی فر با اشاره به موضوعات و مسائلی که اعضای مجمع ملی سمن های جوانان در این جلسه مطرح کردند گفت: همه موضوعات با تعامل و گفتگو قابل حل است که موضوعات از طریق معاونت امور جوانان حتما پیگیری می شود.
   وزیر ورزش و جوانان در پایان سخنانش با اشاره به موضوع تامین هزینه های خانه جوانان در استان ها گفت: امیدواریم برای تامین هزینه های جاری این خانه ها بتوانیم به ساز و کار مشخصی برسیم. تا پایان سال ۱۵ تا ۲۰ خانه جوان دیگر در کشور تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید که این خانه ها امکان خیلی خوبی برای جوانان است.
   در پایان این نشست احکام هیات رییسه مجمع ملی سمن های جوانان کشور از سوی وزیر ورزش و جوانان به اعضا اهدا شد.
   در این نشست محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان، جمشید تقی زاده معاون امور حقوقی، مجلس و استان ها، سجاد سالک مدیرکل دفتر مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان، امید محدث مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان، امیرحسین آل اسحاق مدیرکل دفتر طرح های ملی و فراگیر جوانان و اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,180,304
تعداد بازدید امروز : 6,215
تعداد بازدید دیروز : 8,813
آخرین به روزرسانی : 1398/09/24
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.