جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • توسط تیم کوهنوردی شهرستان ‌پردیس انجام شد

   صعودبه قلل سنبران و کلونچی در راستای اجرای طرح سیمرغ

   صعودبه قلل سنبران و کلونچی در راستای اجرای طرح سیمرغ

   تیم کوهنوردی شهرستان ‌پردیس در راستای اجرای طرح سیمرغ و صعود به سی قله مرتفع ایران، صعودبه قلل سنبران و کلونچی را انجام داد.

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، تیم کوهنوردی دنالی شهرستان‌پردیس به سرپرستی علیرضا قاضی محسنی به دو قله مرتفع استان لرستان (سنبران به ارتفاع۴۱۵۰متر) و استان چهار محال بختیاری ( کلونچی به ارتفاع ۴۲۵۰ متر) صعود نمودند تا مجموع صعودها را به بیست و شش برسانند.
   قاضی محسنی گفت: سنبران نام بلندترین قله رشته کوه اشترانکوه واقع در استان لرستان و سومین رشته کوه مرتفع زاگرس بعد از دنا و زردکوه می‌باشد.
   وی افزود:ارتفاع قله اصلی از سطح دریا 4150 متر بوده و مسیر صعود آن از استان لرستان و از شهرهای درود و ازنا و روستای دربند و ایستگاه قطار دربند سپس روستای طیان و مسیر پاکوب مشخص که این مسیر دارای چشمه‌های چهار فصل و پوشش گیاهی و جانوری متنوع می‌باشد.
   دبیرهیات تکواندو ومدیریت باشگاه الغدیر در ادامه اضافه کرد: کلونچین (کلونچی) با ارتفاع ۴۲۲۱ متر، تقریباً در بخش مرکزی استان چهارمحال بختیاری در جنوب شرقی شهر چلگرد و سد دوم کوهرنگ واقع شده که بلندترین قله این رشته کوه است. بعد از کلونچین، قله‌های هفت تنان با ارتفاع ۴۱۸۰ متر، شاه شهیدان با ارتفاع ۴۰۷۶ متر و دوزَردِه با ارتفاع ۴۰۰۰ متر بلندترین قله‌های رشته کوه زردکوه هستند.قله کلونچی (koloun chi) بلندترین قله رشته‌کوه زردکوه بختیاری از منطقه کوهستانی زاگرس مرکزی است که در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان کوهرنگ و مرز دو بخش مرکزی و بازفت قرار گرفته ‌است. مسیر رایج صعود از آن از شهر چلگرد آغاز می‌شود.
   سرپرست تیم دنالی از همراهی علیرضا علیمددی و کوهنوردان محلی هیات کوهنوردی استان های میزبان قدردانی نمود.

   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 3,725,590
تعداد بازدید امروز : 1,000
تعداد بازدید دیروز : 4,933
آخرین به روزرسانی : 1398/06/26
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.