جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • دکتر سلطانی فر: تلاش می‌کنیم بهترین شرایط برای پاداش ورزشکاران افتخار آفرین ناشنوا فراهم شود

   در جمع ملی پوشان ناشنوای ایران، اعزامی به مسابقات آسیایی هنگ کنگ

   دکتر سلطانی فر: تلاش می‌کنیم بهترین شرایط برای پاداش ورزشکاران افتخار آفرین ناشنوا فراهم شود

   دکتر سلطانی فر: تلاش می‌کنیم بهترین شرایط برای پاداش ورزشکاران افتخار آفرین ناشنوا فراهم شود

   وزیر ورزش و جوانان به همراه رئیس‌ کمیته ملی المپیک در هفته جهانی ناشنوایان در جمع ملی پوشان رشته های فوتبال، والیبال و دوومیدانی ناشنوایان ایران حضور یافتند.

   تقی زاده معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان ها، تاجگردون عضو هیات رییسه فدراسیون ناشنوایان و نماینده مجلس شورای اسلامی، کریمی مدیرعامل شرکت توسعه ونگهداری اماکن ورزشی کشور، نیک بین مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی، ناظمی مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، بیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت فوتبال و مشاور وزیر ورزش و جوانان نیز در این بازدید حضور دارند.
   در این بازدید مهران تیشه گران رییس فدراسیون ناشنوایان، گزارشی از وضعیت کنونی کاروان ایران در آستانه بازی های آسیایی ناشنوایان را ارائه داد.
   لازم به ذکر است کاروان ورزشی ناشنوایان در هشت رشته ورزشی به بازی های آسیایی هنک کنگ اعزام خواهد شد.
   وزیر ورزش و جوانان در این دیدار تاکید کرد: ورزش بانوان در سراسر ایران مورد حمایت قرار دارد و با وجود مشکلات مالی، حضور ورزشکاران ناشنوا را در رویدادهای بین المللی محدود نکردیم .
   دکتر سلطانی فر با تبریک روز جهانی ناشنوایان، اهمیت توجه به جامعه ناشنوایان را مورد تاکید قرار داد و افزود: دکتر روحانی رییس جمهور برای حمایت از قشر ناشنوا نیز توجه زیادی دارد و همه دستگاه های اجرایی هم در تلاشند تا بتوانند اقدامات بیش‌تری را برای رسیدگی به مشکلات این قشر انجام دهند .
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزشکاران ناشنوا در سراسر کشور برای استفاده از اماکن ورزشی مشکلی نخواهند داشت، تصریح کرد: بر اساس هماهنگی با معاونان ، مدیران کل استانی امکانات مورد نیاز برای ورزشکاران ناشنوا را در سراسر استان در اختیار آنها خواهند گذاشت و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد .
   دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به محدودیت های مالی که در اثر تحریم های ظالمانه بوجود آمده، گفت : با وجود مشکلات مالی به هیچ وجه حضور ورزشکاران ناشنوا در عرصه بین المللی را محدود نکردیم.
   وزیر ورزش و جوانان برخورداری فدراسیون از اعضای هیات رییسه قوی و با نفوذ را نقطه قوت دانست و تصریح کرد : علاوه بر هیات رییسه که توانایی بسیاری برای تسریع در امور جاری فدراسیون را دارد، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به عنوان یکی از ارکان اصلی ورزش حمایت لازم را از ورزش ناشنوایان دارد.
   وی توانمندی ورزشکاران ناشنوا را ستود و توضیح داد :در برخی از رشته‌ها هم در سطح جهانی جایگاه مناسبی داریم و هم در سطح آسیایی. جامعه آماری ناشنوایان جامعه آماری قابل توجهی است و بسیاری از ورزشکاران این قشر حتی توانایی رقابت با ورزشکاران سالم را دارند.
   وزیر ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از اینکه کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی پیش رو جایگاه مناسبی را کسب کند، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم بتوانیم تجهیزات لازم را علاوه به امکانات ورزشی در اختیار آنها قرار دهیم.
   دکتر سلطانی فر در خصوص پاداش ورزشکاران افتخار آفرین ناشنوایان تصریح کرد: آیین‌نامه پرداخت پاداش‌ها مشکلاتی داشت که پاداش‌ها را بر اساس سکه می‌سنجید که با توجه با نوسان سکه در سال‌های اخیر امکان پرداخت با این روش وجود نداشت و بدنبال تغییر آن هستیم از طرفی ورزشکاران ناشنوا انتظار دارند پاداش برابری به عنوان مثال با ورزشکاران جانباز و معلول بگیرند که البته با توجه به قیمت سکه که در سال‌های اخیر بیش از 2 و نیم برابر شده باید ببینیم چقدر این پاداش قابل پرداخت است، اما تلاش می‌کنیم بهترین شرایط فراهم شود، اما اینکه یکسان پرداخت شود موارد و پارامترهایی وجود دارد که باید دیده شود.
   گالری
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,033,411
تعداد بازدید امروز : 416
تعداد بازدید دیروز : 129
آخرین به روزرسانی : 1398/08/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.