جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • جلسه کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان شمیرانات برگزار شد

   جلسه کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان شمیرانات برگزار شد

   جلسه کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شمیرانات با موضوع « آسیب های اجتماعی » به ریاست امید قمی برگزار شد.

   جلسه مزبور به ریاست امید قمی دبیر ستاد سامان دهی امور جوانان شهرستان شمیرانات و با حضور رئیس مرکز اجتماعی شهرداری منطقه 1 تهران و کارشناسان و نمایندگان شبکه بهداشت، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره بهزیستی شهرستان شمیرانات، اداره ورزش و جوانان بخش لواسانات، دانشگاه های آزاد اسلامی (واحد تهران شمال)، پیام نور (واحد لواسان) و مسئولین امور جوانان، روابط عمومی و آمار و اطلاعات اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات انجام شد و کلیه کارشناسان، ضمن ارائه گزارش عملکرد اقدامات صورت پذیرفته اداره خود پیرامون مسئله «ازدواج» به عنوان موضوع جلسه گذشته ستاد ساماندهی، به طرح مشکلات جوانان حول محور آسیب های اجتماعی و ارائه راه حل های مناسب پرداختند.


   امید قمی با اعلان هشدار درخصوص قرارگرفتن در موقعیت بحران اجتماعی و مواجهه با پدیده های جدید و نوظهور، سرعت بالای شیوع آسیب های اجتماعی نسبت به سرعت پیشگیری از بروز آنها را دلیل انتخاب این مهم به عنوان موضوع جلسه کمیته تخصصی ستاد عنوان کرد.


   وی کنترل آسیب های اجتماعی را در گرو شناسایی و تفکیک آنها از یکدیگر و تشکیل کار گروه هایی تحت عنوان های اعتیاد، بی کاری، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار، تکدّی گری، سرقت، خودکشی، فرار مغزها، استفاده نادرست از فضای مجازی و ... و به کارگیری افراد متبحّر در این کارگروه ها دانست.
   رئیس اداره ورزش و جوانان مطالعه دقیق و همه جانبه و دریافت اطلاعات آماری صحیح عاری از انکار و سرپوش گذاری را گام نخست حل مشکلات جوانان در حوزه آسیب های اجتماعی تلقی کرد؛ و نیازسنجی و فرهنگ سازی مبتنی بر آموزش هدفمند را دومین گام رو به جلو در این مسیر برشمرد؛ و بهره گیری از ظرفیت بالقوه دانشگاه ها در امر تحکیم مبانی آموزشی جوانان امری ضروری خواند.
   شایان ذکر است هدف از تشکیل جلسات کمیته های تخصصی ستاد سامان دهی امور جوانان، تبیین اهداف تعیین شده به منظور بررسی در جلسات نهایی ستاد و اجرایی شدن مصوبات مطروحه است.
   گالری
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,024,811
تعداد بازدید امروز : 549
تعداد بازدید دیروز : 4,393
آخرین به روزرسانی : 1398/08/21
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.