جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • 70 درصد از کارگزاران مراکز مشاوره ازدواج، بانوان هستند

   میزان مشارکت زنان در حوزه ازدواج و خانواده

   70 درصد از کارگزاران مراکز مشاوره ازدواج، بانوان هستند

   70 درصد از کارگزاران مراکز مشاوره ازدواج، بانوان هستند

   بر اساس گزارش اداره کل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان،70 درصد از کارگزاران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در کشور را بانوان تشکیل می دهند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسئله مشارکت زنان از سرفصلهای مورد توجه در عرصه های آموزشی و پژوهشی کشور طی دهه های اخیر محسوب می شود. مشارکت و حضور زنان در بدنه ی نخبگان و دانشگاهیان از زمان انقلاب اسلامی تا کنون روند بسیار چشمگیری داشته است و این مشارکت در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشهود و بخصوص در حوزه مشارکت های اجتماعی، علمی، تحقیقاتی بسیار نقش آفرین است.
   در جهت این موضوع اداره کل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گزارشی از میزان مشارکت زنان در حوزه ازدواج و خانواده ارائه کرده و آورده است؛ در امر آموزش و مشاوره در مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و همچنین در برگزاری کارگاه های آموزش مهارت های زندگی به جوانان و خانواده ها میزان مشارکت خانم ها بسیار مشهود و در اداره این مراکز به عنوان مدیر مرکز و کارگزاران مراکز به عنوان متخصص نیز نقش خانم ها بسیار پر رنگ است .
   بر اساس این گزارش؛ از تعداد 257 مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان که در سراسر کشور فعالیت می کنند، مدیران 61 مرکز ( 24%) از خانم ها هستند . از این 61 مرکز، 34 مرکز در استان ها و تعداد 27 مرکز در تهران فعالیت می کنند.
   این گزارش با اعلام این که 70 درصد از کارگزاران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده خانم ها هستند، می افزاید: 90 درصد از مسئولین پذیرش در مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده را نیز زنان تشکیل می دهند.
   همچنین بررسی آمار مراجعین به مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در سراسر کشور در سال 97 نشان می‌دهد بیش از 113 هزار نفر به این مراکز مراجعه داشته‌اند که از این تعداد حدود 72 هزار نفر ( 63 %) زنان هستند .
   در موضوع کارگاه های آموزشی در سال 97 نیز از حدود 204 هزار نفر شرکت کننده، بیش از 136 هزار نفر را زنان تشکیل داده بودند . طبق آمار و نظر سنجی هایی که از ادارات کل استانها احصا شده است، زنان با 67 % بیشترین میزان مشارکت را در کارگاه های آموزشی ازدواج و خانواده دارند.
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,034,208
تعداد بازدید امروز : 726
تعداد بازدید دیروز : 487
آخرین به روزرسانی : 1398/08/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.