جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • هفته نیروی انتظامی می تواند سرآغازی برای تعاملات بیشتر دو دستگاه نیروی انتظامی و ورزش و تربیت بدنی باشد

   هفته نیروی انتظامی می تواند سرآغازی برای تعاملات بیشتر دو دستگاه نیروی انتظامی و ورزش و تربیت بدنی باشد

   هفته نیروی انتظامی می تواند سرآغازی برای تعاملات بیشتر دو دستگاه نیروی انتظامی و ورزش و تربیت بدنی باشد

   آسیب های اجتماعی بزرگترین معضل فرهنگی امروز جامعه هستند که می‌توان چه از طریق هیات ها و چه باشگاه ها با استفاده از ظرفیت های دو دستگاه نیروی انتظامی و ورزش و تربیت بدنی، نهایت بهره برداری را داشته تا کمترین آسیب اجتماعی را در سطح جامعه شاهد باشیم.

   هفته نیروی انتظامی می تواند سرآغازی برای تعاملات بیشتر در حوزه ورزش در هر دو مجموعه که مکمل یکدیگر هم هستند، باشد و می توان موجب بهره برداری خوبی برای رشد و ارتقاء سطح ورزش با حضور جوانان باشد.
   آسیب های اجتماعی بزرگترین معضل فرهنگی امروز جامعه است و انجام فعالیت های مشترک و دستورالعمل های دوسویه که در دو حوزه وجود دارد در کمک به ارتقاء حوزه ورزش موثر است. برقراری تعاملات بیشتر در زمینه پرسنل، سربازان وظیفه و مراکز آموزشی سطح استان از دیگر برنامه های پیشنهادی است و حسب وظیفه کاری و ذاتی که نیروی انتظامی، مهمترین بخش، تأمین امنیت جامعه است و نیاز هست پرسنل برای انجام آن به سطح خوبی از آمادگی جسمانی برسند.
   دراین راستا برای سربازان وظیفه می توان با یک برنامه ی منظم، به مسیر زندگی و ظرفیت ورزشی شان نظم داد، چرا که در شرایط سنی خاصی هستند و این پذیرش و قابلیت را دارند که در مجموعه نیرو بتوانند این فعالیت ها را داشته باشند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: تعداد ادارات کلی که زیرمجموعه تربیت بدنی ناجاست، اهداف بسیار خوبی را دنبال می کنند و تقریبا مکمل کارهای ماست.
   ادارات کل ورزش و هیات های ورزشی این آمادگی را دارند تا مسابقات مهارت های پلیس را با بهترین کیفیت ممکن برگزار کنند.
   حوزه ناجا هم به لحاظ نیروی انسانی و هم زیرساخت هایی که در حوزه ورزش ناجا در سراسر کشور ساخته شده بسیار توانمند است و می توان از این ظرفیت ها برای تکمیل و تعامل دوجانبه بهره برد و با استفاده از ظرفیت های یکدیگر افزایش شادی و نشاط را در جامعه به ارمغان آورد.
   یکی از نتایج تنیدگی شغلی زیاد و مداوم، فرسودگی شغلی است و تحقیقات نیز نشان می دهد ورزش می تواند بر کاهش فشارهای روانی مؤثر باشد. مهمترین یافته تحقیق ها در پرسنل نیروی انتظامی، کم تر بودن میزان خستگی عاطفی(اصلی ترین مؤلفه فرسودگی شغلی) کارمندان ورزشکار نسبت به همتایان غیرورزشکار خود است. به همین دلیل ورزش و فعالیت های بدنی می تواند ظرفیت افراد را در مقابله با برخی از فشارهای روانی در محیط کار افزایش دهد و بدیهی است که نیروی انتظامی متناسب با نیازهای روز، به دنبال افزایش مهارت های ورزشی نیروهای خود خواهد بود.

   گالری
   اخبار مرتبط
تهران - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,110,498
تعداد بازدید امروز : 5,642
تعداد بازدید دیروز : 4,944
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.